Work It Out!

I think it’s really easy to spend small amounts of money and forget how much they add up to – it’s certainly one of my biggest areas for improvement… For example, I worked out it costs about 17p a mile to drive our family van (Frosty). So, if I drive to school 4 miles a day that’s about £3.50 a … Read More